26.09.2019
“GENDEKS ORGANİZASYONEL GİRİŞİMCİLİK ENDEKSİDİR”

   

“GENDEKS ORGANİZASYONEL GİRİŞİMCİLİK ENDEKSİDİR”

Girişimci İş Adamları Vakfı olarak 2018 Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştirmekte olduğumuz GENDEKS (Girişimcilik Endeksi Projesi) TEMATİK ENDEKS EĞİTİM ve ÇALIŞTAY FOKUS TOPLANTISI’nı ülkemizin önde gelen finans kurumlarının temsilcilerinden oluşan katılımcılarla gerçekleştirdik.

Bahariye Mevlevihanesi’ndeki vakıf merkezimizde gerçekleşen ikram ve GENDEKS (Girişimcilik Endeksi) Projesinin tanıtılması ve proje koordinatörümüz Aziz BATTAL’ın GENDEKS Proje sunumuyla devam etti. Katılımcılardan gelen sorulara verilen cevapların ardından proje hakkında detayları bilgiler verildi.

Aziz BATTAL; ”Ölçerek Geliştir! Ölçerek Yönet! Ölçerek Üret! Sloganımızla çıktığımız bu yolda firmalarımızın içinde bulunduğu küresel rekabet piyasasındaki konumunun farkındalığını göstermek istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki rekabetin gücü girişimciliğin kalitesinden doğar. Küresel rekabette ve iktisadi kârın elde edilmesinde en önemli unsur inovasyon ve kaynakların etkin kullanımını sağlayan süreçlerin geliştirilmesidir” Dedi. GENDEKS Projesinin sektörel bazda ve mukayeseli olarak yapılan ölçüm ve analiz yöntemleriyle oluşturulan tarihsel data setiyle Türkiye’de önemli bir boşluğu doldurmayı ve ayrıca şirketlerdeki girişimcilik dinamiklerini harekete geçirecek vizyonu destekleyerek sürdürülebilir büyümeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi. GENDEKS’in firmaların iç organizasyonlarında girişimciliğe ne kadar yer verdiklerini ve oluşturdukları katma değeri ölçebilen, girişimciliğe yol gösteren bir endeks olduğunu ifade eden Aziz BATTAL; GENDEKS’in yapacağı analiz ve üreteceği anlamlı verilerle çevreye ve topluma da faydalı olduğuna vurgu yaptı. GENDEKS’in hedefleri ve ülkemiz ekonomisine katkıları hakkında geniş bilgiler veren Aziz BATTAL’ın sunumu sonrasında hatıra fotoğraf çekimi sonrasında program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

DİGER HABERLER