14.03.2019
GİV Başkanı Mehmet KOÇ, Kırıkkale'de Üniversiteli Gençlerle Buluştu

Girişimci İşadamları Vakfı Genel Merkez ve şubelerden katılımla, 14 Mart 2019 tarihinde Kırıkkale’de önemli ziyaretlerde bulundu.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ersan Aslan’ın daveti ile Kırıkkale Üniversitesinde, Vakıf başkanımız Sayın Mehmet Koç girişimcilik konferansı verdi.

“Girişimci Olunmaz, Olunur başlıklı konferans, Kırıkkale Valisi Sayın Yunus Sezer, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Sayın Ersan Aslan’ın yanı sıra Üniversite hocaları ve öğrencilerinden oluşan yaklaşık üç yüz kişinin katılımıyla gerçekleşti. Konferansta başkanımız, Girişimcilikle ilgili tecrübelerini aktararak, neden girişimci olunması gerektiğine yönelik önemli açıklamalar yaptı.

Konferansın ardından Üniversite öğrencilerinin gerçekleştirdiği projeleri inceleyen heyet, Savunma Sanayi’nin kalbi olan tesisleri gezmek üzere fabrikalara gitti. Milli ve yerli silahımız MPT76, MPT 55 ve diğer bazı silahların yapım tesislerini ve silah müzesi gezdiler. Ziyaretin ardından Kırıkkale Üniversitesi Teknopark’ına geçen heyet burada proje sahiplerinin sunduğu projeleri dinleyerek değerlendirdi. Bu tür verimli gezilerin daha sık yapılması gerektiğini düşünen ziyaret heyeti Kırıkkale den ayrıldı.

 

DİGER HABERLER