20.03.2019
Üyelerimizle Kahvaltıda Buluşmaya Devam Ediyoruz

GİV Üye Kahvaltı programlarımız devam ediyor. 19 Mart 2019 Salı sabahı gerçekleşen kahvaltı programına Vakıf Başkanımız Mehmet Koç, GİV İcra Kurulu Heyetimiz ve 9 üyemiz katıldı, gerçekleşen üye kahvaltı programında nitelikli bir tanışma ve buluşma gerçekleşti.

GİV Başkanı Mehmet Koç, İcra heyeti ve katılımcı üyelerin katıldığı üye kahvaltı programında üyeler firma bilgileri ve faaliyet alanlarını ve Girişimci İş Adamları Vakfı’ndan beklentilerini dile getirdiler.

Mehmet Koç (Vakıf Başkanı); Girişimci İş Adamları Vakfı’nda şimdiye kadar yaklaşık 4 bin kişiye KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitimi verildiğini, genelde 30 yaş civarında olan bu girişimcilerin yüzde 20’sinin firmalarını kurduğunu, bu oranın KOSGEB genelinde yüzde 5’lerde iken GİV’de yüzde 20’lere geldiğini söyledi. GİV olarak İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) desteği ile Girişimcilik Endeksi (GENDEKS) projesine başladıklarını ve bu projenin ülkemize neler kazandıracağını anlattı. Girişimci Buluşmaları ve Yakın Plan toplantıları dışında GİV’in düzenlemiş olduğu etkinlikleri de anlatan başkan Koç, ülkemizin seçim arefesinde olduğunu, seçim sonrası yükselmesi düşünülen döviz ile ilgili bazı kaygıların beklenilenin aksine kaygı verici olmayacağını öngördüğünü ifade etti. Girişimcilik Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) kurmanın önemine de değinen Mehmet Koç, bu tür kahvaltı organizasyonlarının karşılıklı daha yakından tanımaya ve tanışmaya vesile olduğunu; vakıf olarak bunu düzenli olarak gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Dünyevi refahın artmasının maneviyatın azalmasına sebep olabildiğini, bu sebeple dünyevi işlerle meşgul olurken maneviyatı da muhafaza etmenin önemini anlattıktan sonra “İmanlı olarak nasıl başarılı girişimci olunur?” konusuna dikkat çekti. Katılımcı üyelere teşriflerinden dolayı teşekkür eden GİV Başkanı Mehmet Koç sözü katılımcı üyelere bıraktı.

 Ersin Aydın (SKY LOJİSTİK); 35 yaşında biri olarak gördüğüm kadarıyla bu masadaki en genç girişimciyim” diyen Ersin Aydın, girişimcilikte ailenin çok önemli olduğunu, geçmişte aile büyüklerinin kendisine sigortalı bir işe girip çalışmasını istediği halde kendisinin dinlemeyip girişimci olduğunu söyledi. Girişimcilikteki başarısının önündeki engelleri nasıl aştığını anlatan Aydın, ileriye dönük projelerinden de bahsetti.

Hilmi Emekli (HAZERANTİK) Açılışı yeni gerçekleştirilen Çamlıca Camii’nin kapı, minber başta olmak üzere muhtelif çalışmalarının kendileri tarafından gerçekleştirildiğini dile getiren Hilmi Emekli; bugün haritada yer alan çok uzak noktalardaki dünya ülkelerine İslam’ın girişimci müslüman tacirler vasıtasıyla yayıldığını, ticari ahlakın, dürüstlüğün girişimcilikteki önemine değinerek girişimcilikte doğruluğun şart olduğunu ifade etti. Hazerantik firması olarak yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini de anlatan Hilmi Emekli, ülkemizin dürüst, ahlaklı girişimcilere ihtiyacını olduğunu ısrarla vurguladı.

Katılımcı üyelerden Necmettin Aydın (AYTÜRK PETROL), Süleyman Kazan (ORİMAR TEKNİK), Yılmaz Aygör (AYGÖR PRES), İbrahim Karagöz (KİK YAPI), Ahmet Mert ( T-HOS HUKUK OTOMASYON SİSTEMİ), Ali Altuncu (MND TEKSTİL), Cemal Demirel (İBERKOM) Girişimci İş Adamları Vakfı’nın bir üyesi olarak üye kahvaltı programlarında bulunmalarından dolayı memnuniyetlerini ve GİV’den beklentilerini dile getirdiler. Ülkemizin içinde bulunduğu rekabet ortamında girişimcilerin yaşadığı sıkıntıları, sektörler arasında yaşanılan ekonomik ve bürokratik engelleri, seçim sonrası kriz beklentisi içinde olan çevreleri, iç ve dış tehlikeler içeren risk faktörlerini anlattılar.

Üyelerin açıklamalarını dinleyip sorularına tek tek cevap veren vakıf Başkanı ve İcra heyetinin fikir ve görüşlerini üyelerle paylaştığı toplantı vakıf binası önünde çekilen hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. 

Katılımcı Üyeler: Necmettin Aydın (AYTÜRK PETROL), Yılmaz Aygör (AYGÖR PRES), Hilmi Emekli (HAZERANTİK), Süleyman Kazan (ORİMAR TEKNİK), Ahmet Mert (T-HOS HUKUK OTOMASYON SİSTEMİ), Mehmet Mert (T-HOS HUKUK OTOMASYON SİSTEMİ), Ali Altuncu (MND TEKSTİL), Cemal Demirel (İBERKOM TELEKOMÜNİKASYON), İbrahim Karagöz (KİK YAPI), Ersin Aydın (SKY LOJİSTİK)

Kahvaltı programımıza iştirak eden üyelerimize teşekkür ediyoruz.

GİV olarak tüm çalışmalarımızda yer almak veya çalışmalarımızdan azami derecede faydalanmak için Vakfımıza Üye Olabilirsiniz.

Düzenlediğimiz tüm etkinlik ve eğitimleri, çalışmalarımızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz;

Linkedin: tr.linkedin.com/in/givorgtr

Twitter: twitter.com/givorgtr

Youtube: youtube.com/user/givorgtr

Facebook: facebook.com/givorgtr

Instagram: instagram.com/givorgtr/

Saygılarımızla,

Girişimci İş Adamları Vakfı

DİGER HABERLER